Site Loader

Homazh per juristen e nderuar Myrvete Permeti

Te aferm , miq e kolege u mblodhen para disa ditesh per te festuar 80 vjetorin e juristes se nderuar dhe koleges tone znj. Myrvete Permeti , e cila eshte ndare nga jeta para pak kohesh.

Myrvetja tere jeten e saj  dha nje kontribut te pacmuar  ne fushen e drejtesise . ne te gjitha pozicionet ku punoi ne Gjykaten e Larte, ne avokati, ne noteri . Gjithmone e dashur, profesioniste e denje , e pakursyer per te ndihmuar te tjeret , shkelqeu ne cdo fushe ne ate te avokates, keshilltares juridike, noteres dhe mbi te gjitha te nenes shembullore qe rriti  femije te mrekullueshem  e profesioniste… keto ishin fjalet me te cilat u shpreh dhe Znj. Mimoza SADUSHAJ, presidente  Dhomes Kombetare te Notereve

Jeten e pati te shkurter por jeta e saj nxorri ne pah vlerat e saj te medha , dashurine per familjen , per shoket e shoqet, per koleget . Jeta  e saj eshte nje  shembull per te gjithe  miqte e koleget   , shembull qe na ndihmon si te ecim ne jete.

Ne koleget jemi krenar qe patem midis nesh nje nga themelueset e notariatit shqiptar, nje kolege qe la gjurme ne profesionin e saj, gjurme neper te cilat do te ecin sa e sa kolege te rinj .

Post Author: DHKN

16 Replies to “Homazh per juristen e nderuar Myrvete Permeti”

Leave a Reply

Your email address will not be published.